KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12498100

nr 1249 8100

Elin Svipdag

(1905-1987), Sverige

Oljemålning, Stilleben. Signerad, daterad 49. Olja på duk, 39x33

Elin Svipdag, svensk målare och tecknare född i Kinnared, Halland 1905, död 1987.

Utrop:

1.000 kr

Såld:

500 kr

måndag 22 april 2019
kl 18:23:33

21/4 09:11:36 1      Vinnande bud

Elin Svipdag

Läs mer om Elin Svipdag